XXII Niedziela Zwykła – 03 wrzesień 2017

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
O godz. 16.30 zmianka różańcowa, a składka jest przeznaczona na wykończenie naszego kościoła.

W poniedziałek  w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.00. Także w poniedziałek o godz. 8.00  w kościele św. Marcina zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

W sobotę (9. września), organizujemy pielgrzymkę dla chorych i osób w podeszłym wieku do Płok. Wyjazd sprzed kościoła św. Marcina o godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ w Domu Parafialnym przy Kościele św. Marcina we środę po Mszy św. wieczornej.

Grupa Camino zaprasza na IV etap Małopolskiej Drogi św. Jakuba: Sanka-Zator w sobotę, 9. września. Rozpoczęcie o 7.00 w kościele w Sance – po Mszy św. wyjście na trasę. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie przygotowawcze w Domu Parafialnym przy św. Marcinie.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Polaczka, Żbickiej(2) i Czatkowic. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Piątek            – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Sobota           – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

***

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 zawiadamia iż w związku ze zmianą organizacji ruchu na terenie Szkoły Podstawowej nr 1  w Krzeszowicach od 01 września 2017 r obowiązuje zakaz wjazdu samochodów na teren szkoły.

Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze „BARĆ” oraz Centrum Kultury i Sportu zapraszają na Uroczystości Jubileuszowe  110 –lecia powstania krzeszowickiej organizacji pszczelarskiej. Uroczystości rozpoczną się 10 września o 9.00 Mszą św. w naszym kościele; oraz na VI Krzeszowickie Miodobranie 9 i 10 września od 8.00 do 18.00 na Rynku w Krzeszowicach

Absolwenci Technikum przemysłu drzewnego w Krzeszowicach zapraszają wszystkich absolwentów na zjazd w sobotę 30 września 2017 w 70 lecie powstania szkoły.