XXII Niedziela Zwykła

Dziś wypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.  O godz. 14.00 w Żarach odbędą się Dożynki Gminne. Informacje na plakatach.

22ndzw

Ks. Kardynał mianował w naszej parafii wikariusza. Ks. Mgr Robert Michałek jest od dzisiaj pierwszym wikariuszem naszej parafii. Serdecznie witamy ks. Roberta w naszej wspólnocie i życzymy mu Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej. W kościele św. Marcina w miejsce ks. Michała Widły mianowany został ks. Wojciech Baran neoprezbiter. W związku z mianowaniem ks. Roberta rozpoczynamy nowy rozdział naszej parafii.  Od 1 września w niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 7.30. W tygodniu codziennie będą msze o godz. 7.00 i 18.00. Również od września będą odprawiane Msze św. chrzcielne w drugą niedzielę każdego miesiąca o godz. 11.00.

W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. O godz. 8.00 będzie w naszym kościele odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla Gimnazjum. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców do wzięcia udziału w tej Mszy św. W kościele św. Marcina również o godz. 8.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkoły podstawowej i szkół ponadgimnazjalnych. Po Mszy będzie Apel przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego  w pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek w kościele św. Marcina po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00.

W piątek o godz. 18.30 przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych w salce przy św. Marcinie.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 zmianka różańcowa, a składka będzie przeznaczona na budowę i wykończenie naszej świątyni.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na 24. Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – 4. września. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

W dniach 3-4 września odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka rolników na Dożynki Jasnogórskie.

W ubiegłym tygodniu na budowę  naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul Krawczyńskiego, Wyzwolenia i z Czatkowic. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Czwartek      – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

Sobota          – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła