XXII Niedziela Zwykła

Rozpoczynamy nowy okres dziejów naszej parafii. Od jutra codziennie będziemy odprawiać Msze św w naszym Kościele. W poniedziałek wtorek i czwartek będę odprawiał XXII ogłoszenia parafialne krzeszowiceo 7.00 rano. Natomiast w środę, piątek i sobotę o godzinie 18.00.

Jest to okazja aby skorygować pewne sprawy z liturgii. Więc od dzisiaj ma modlitwie eucharystycznej wszyscy stoimy. To jest ten moment od przeistoczenia do doksologii ( przez Chrystusa z Chrystusem…)

We wtorek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły podstawowej i ze szkół średnich; natomiast dla młodzieży gimnazjalnej w kościele św. Jana Pawła II również o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego w pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek po Mszy św. wieczornej u św. Marcina do godz. 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. już w naszym Kościele od godz. 16.30 do 18.00. W piątek o godz. 18.30 przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych przy Kościele św. Marcina.

W sobotę (12. września), będzie pielgrzymka dla chorych i osób w podeszłym wieku do Płok. Wyjazd sprzed kościoła św. Marcina o godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmianka różańcowa w kościele św. Marcina, a składka będzie przeznaczona na budowę naszego kościoła.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na XXIII Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – 13. września. Szczegóły w gablotce przed kościołem.

W ubiegłym tygodniu na budowę kościoła naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Krzywej, Modrzewiowej, Żołnierzy Września, Czatkowic Dolnych oraz Straż Honorowa NSPJ i NSM i ofiarodawcy na pielgrzymów z gór i ze Skawiny. Serdeczne Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękuję OSP Żbik za udostępnienie krzeseł do naw naszego kościoła.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek         – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

Czwartek      – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Piątek           – wspomnienie bł. Stelli Mordasewicz i dziesięciu Towarzyszek, dziewic i męczennic (ss. nazaretanek z Nowogródka)