XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2017

Zaraz po ogłoszeniach odpowiadając na apel biskupów z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich i trzechsetnej rocznicy koronacji Matki Boskiej Częstochowskiej odmówimy akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Mari.

W Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się 25. Pielgrzymka Rodzin.

W środę 13.września zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Fatimskie od godz. 17.15. O 18.00 Msza św. po Mszy procesja Fatimska, następnie różaniec Fatimski, adoracja i błogosławieństwo.

W czwartek 14 września br. po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w salce przy kościele św. Marcina.

W dniach od 14 do 21 września w sanktuarium w Mogile odbędą się uroczystości ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegóły na afiszu w gablotce przed kościołem.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek, 12.09.2017 r. po Mszy Świętej wieczornej w kościele pw. św. Marcina.
W ubiegłym tygodniu ofiarę na dokończenie budowy naszego kościoła złożyły rodziny z ul. Długiej, Polaczka, Słonecznej i Wyzwolenia. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
Dziękujemy panu Janowi Gleniowi za tradycyjny przewóz pielgrzymów do Płok.

Straż Honorowa organizuje wyjazd do kina na film „Fatima. Ostatnia Tajemnica”.

Wtorek    – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

Środa       – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Piątek      – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Sobota     – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa

Rada os. Żbik zawiadamia mieszkańców os. Żbik, że zeb/ranie osiedlowe odbędzie się  w dniu 16 września 2017 w remizie OSP Żbik. Pierwszy termin   o godz. 17.00;  drugi  termin o 17.15.