XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018

Dzisiaj wypada wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W poniedziałek jest wspomnienie liturgiczne św. Roberta Belarmina. W tym dniu imieniny obchodzi nasz ksiądz wikary Robert Michałek. Życzymy mu wszelkich błogosławieństw i łask w posłudze kapłańskiej

W piątek 21 września nasza parafia jest zaproszona do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Mszę św.  dla chorych transmitowaną w telewizji regionalnej. O 15.00 będzie wyjazd sprzed naszego kościoła. A zapisywać się można w zakrystii po mszach św. do czwartku włącznie.

 W przyszłą niedzielę (23 września) w domu parafialnym przy kościele św. Marcina odbędzie się kolejna już zbiórka krwi (w godz. 9.00-13.00). Serdecznie zapraszamy wszystkich dorosłych do wzięcia udziału w tej akcji. Prosimy o przyjście z dowodem osobistym.

W dniach 22-23 września odbędzie się 34. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Rodzina Bogiem silna mocą swego narodu” (kard. S. Wyszyński).

Rodziców uczniów klas trzecich szkoły podstawowej przygotowujących się do przyjęcia I Komunii zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w przyszły piątek (28.09.) o godz. 19 w domu parafialnym przy św. Marcinie.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyła ofiarę rodzina z Rynku. Serdeczne Bóg zapłać.

Burmistrz Gminy Krzeszowice zaprasza do składania wniosków dotyczących studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego naszego Miasta i Gminy do 12 października 2018 r. (pocztą, elektronicznie lub osobiście w Urzędzie).

 

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek          – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Czwartek       – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Piątek            – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Sobota           – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej