XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa

W przyszłą niedzielę  Zespół Charytatywny będzie kwestował przed kościołem na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

Zapraszamy chłopców, którzy przyjęli już Pierwszą Komunię Świętą do zostania ministrantami. Spotkanie dla kandydatów na ministranta odbędzie się w sobotę, o godz. 9.00 w salce za zakrystią.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 15 do 22 października b.r. organizowaną przez ks. dziekana.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła  złożyła ofiarę Róża O. Pio i Róża M.B. Kalwaryjskiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Środa             – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy

Czwartek       – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Piątek            – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej

Sobota           – wspomnienie św. o. Pio, zakonnika

 

Dzisiaj odbędzie się Bieg Charytatywny Młodzieżowej Rady Miejskiej. Impreza rozpocznie się w Krzeszowicach na Placu Kulczyckiego o godzinie 14:00, 15 minut wcześniej ruszy rejestracja uczestników. Bieg liczy około 6,5 km, nie ma ograniczeń wiekowych. Podczas imprezy będą zbierane fundusze na Wspólnotę Osób Niepełnosprawnych „Obuzki” działającą przy Parafii św. Marcina w Krzeszowicach. Po zakończeniu biegu na uczestników czeka loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Zarząd Osiedla Czatkowice uprzejmie zawiadamia, że dnia 21.09.2017 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Remizie OSP Czatkowice odbędzie się Zebranie Osiedlowe. Tematem zebrania będzie m.in. podział środków finansowych na 2008 r. Zarząd Osiedla zaprasza mieszkańców do uczestnictwa w zebraniu.