XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018

Jutro wypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Ale już dzisiaj w naszym kościele obchodzimy odpust parafialny ku Jego czci. Sumę odpustową i kazania głosi ks. Marcin Rozmus w 10. rocznicę święceń kapłańskich.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na niektórych grobach od lat nieuporządkowanych, jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. Dziekanem Andrzejem Szczotką. Tym grobom grozi likwidacja.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

Parafia św. Marcina organizuje „Orszak Świętych” w celu zaangażowania dzieci w tematykę Wszystkich Świętych. Dzieci przebierają się za wybranego świętego i umieją powiedzieć o nim kilka słów. W strojach przychodzą na Mszę Świętą w niedzielę, 28 X, o godz. 11.00 do kościoła św. Marcina, skąd po Eucharystii w uroczystych orszakach przejdą na krzeszowicki rynek, gdzie nastąpi prezentacja świętych.

Na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę  zebrano 2283 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej(3), Krawczyńskiego, Lipinówki, Majowej, Polaczka, Słonecznej, Sosnowej, i Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.

●●●

Informacja Burmistrza Gminy Krzeszowice dotyczące zmiany lokali wyborczych.

Zmianie uległy siedziby obwodowej komisji wyborczej nr 5 i nr 6 w Krzeszowicach (osiedle Jurajskie). Wyborcy, dotychczas głosujący w Szkole Podstawowej przy ul. Krakowskiej 11 w Krzeszowicach, głosować będą w siedzibie Szkoły Podstawowej nr. 1 w Krzeszowicach przy ul. Długiej 22.