XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2017

św Teresa od Dzieciątka JezusDzisiaj wypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. O godz. 15.00 będzie Msza św. przy Krzyżu Milenijnym na wzgórzu w Czatkowicach. A o godz. 16.00 w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina rozpocznie się kurs przedmałżeński. Kolejny cykl kursu będzie w lutym, w przyszłym roku.

Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na budowę i wykończenie naszego kościoła.

Zmianka różańcowa dziś o godz. 16.00

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedziele o 16.30 a w dni powszednie o godz. 17.30. Wierni, którzy odmawiają 5 dziesiątków różańca w kościele mogą uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy również dzieci, które będą otrzymywać po każdym różańcu obrazki do układania na planszy.

Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej odbędzie się w środę o 17.00, a po nim dzieci wspólnie odmówią różaniec w kościele św. Marcina.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00.

Również w pierwszy piątek po Mszy św. wieczornej w salce przy św. Marcinie będzie pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej i 2 gimnazjum.

W piątek o godz. 18.30 w domu parafialnym przy kościele św. Marcina odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla narzeczonych, którzy spisali już protokół przedślubny.

W sobotę, 7.10. przeżywać będziemy wydarzenie wiary pod nazwą „Różaniec do Granic”, Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę. W kościele tego dnia o godz. 14.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będziemy odmawiać 4 części różańca. O godz. 14.00 zapraszam całe Czatkowice Górne, o 15.00 Żbik, o 16.00 Ćmany, o 17.00 ul. Żbicką, Długą, Szarych Szeregów i pozostałe.

W niedzielę, 15.10, w domu parafialnym przy św. Marcinie odbędzie się już II akcja krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie do tego dzieła miłosierdzia jakim jest oddawanie krwi.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek   – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Środa             – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Czwartek       – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Piątek            – wspomnienie św. Brunona, prezbitera

Sobota           – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej