XXVI Niedziela Zwykła (27.09.15)

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo. Zespół Charytatywny kwestuje dzisiaj przed kościołem na dzieła miłosierdzia w naszym mieście.

We wtorek Imieniny obchodzi ks. Michał Widła, katecheta w naszym gimnazjum. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w życiu.

W czwartek rozpocznie się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w niedziele przed Mszą św. czyli o 16.30 i dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszam wszystkie dzieci do uczestnictwa w tej pięknej modlitwie. Wierni, którzy odmawiają 5 dziesiątków różańca w kościele mogą uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy.

Ze względu na różaniec Msze św. w tygodniu w październiku i listopadzie będą odprawiane tylko o godz. 18.00.

W czwartek w kościele św. Marcina adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do 21.00.

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina odbędzie się konferencja dla klas I i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Chorych z naszej parafii do odwiedzin w pierwszy piątek proszę zgłaszać w zakrystii albo w czwartek w kancelarii parafialnej.

W piątek o godz. 18.30 przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych u św. Marcina. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 rozpocznie się nowy cykl kursu przedmałżeńskiego.

Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na budowę naszego kościoła. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. przy Krzyżu Milenijnym na wzgórzu w Czatkowicach w 15. rocznicę poświęcenia krzyża. Po Mszy św. tradycyjny piknik. Zapraszamy.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyła ofiarę rodzina z ul. Słonecznej. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek   – uroczystość św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej
Wtorek                – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
Środa                   – wspomnienie św. Hieronima, kapłana o doktora Kościoła
Czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
Piątek              – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

Szlachetna Paczka w Krzeszowicach poszukuje wolontariuszy. Chętnych zapraszamy do zgłoszenia się na stronę internetową www.superw.pl do 30 września. Wspólnota osób niepełnosprawnych „Obuzki” działająca przy parafii św. Marcina serdecznie zaprasza osoby niepełnosprawne i młodzież chętną do zaangażowania się w charakterze wolontariuszy. Spotkania odbywają się w soboty w godz. 15.00-17.00.