XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019

Dziś przypada święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.      

Dzisiaj o godz. 15.00 będzie Mszę św. przy Krzyżu Milenijnym na wzgórzu w Czatkowicach.

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać w niedziele o godz. 16.30 i dni powszednie o godz. 17.30. Różaniec jest potężnym orężem w walce z szatanem, ale równocześnie można sobie wyprosić wiele łask i błogosławieństw dla siebie i w swoich intencjach. Serdecznie zapraszamy do brania udziału w nabożeństwach różańcowych. Wierni, którzy odmawiają 5 dziesiątków różańca w kościele mogą uzyskać odpust zupełny.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina odbędzie się pierwsza konferencja dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa o godz. 16.00. a składka w przyszłą niedzielę będzie na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w domu parafialnym przy kościele św. Marcina rozpocznie się kurs przedmałżeński. Kolejny cykl kursu będzie w lutym, w przyszłym roku.

Grupa Charytatywna zaprasza po przerwie wakacyjnej na kolejne spotkania w ramach Dobrych Sobót w każdą pierwszą sobotę miesiąca. W najbliższą sobotę zapraszamy na projekcję filmu „Bóg w Krakowie” połączoną ze spotkaniem z Panem Jackiem Lecznarem – aktorem  grającym w filmie role św. Brata Alberta. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 w kaplicy bocznej naszego Kościoła.

W tym tygodniu na budowę i wykończenie Kościoła  złożyła ofiarę rodzina z ul: Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła

Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Środa – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Sobota – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej dziewicy