XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019

               Dzisiaj przypada wspomnienie św. Brunona, prezbitera. Dziś o godz. 16.00 w domu parafialnym przy kościele św. Marcina rozpocznie się kurs przedmałżeński. Kolejny będzie w lutym w przyszłym roku. O godz. 16.00 będzie zmianka różańcowa, a o 16.30 nabożeństwo różańcowe. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30

Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przystępujących w tym roku do I-szej Komunii św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

W piątek po Mszy św. wieczornej pouczenie przed chrzcielne dla wszystkich, którzy chrzczą swoje dzieci w miesiącu październiku.

W przyszłą niedzielę 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie od godz. 16.15, następnie o 17.00 Msz św. z kazaniem fatimskim i procesja. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski. Na zakończenie uczczenie relikwii św. pastuszków z Fatimy. Na nabożeństwie fatimskim będziemy obchodzić 25 rocznicę święceń kapłańskich ks. Jacka Lasonia, misjonarza z Nowej Wsi, który w tym roku prowadzi dla nas nabożeństwa.

W przyszłą niedzielę wypada 19. Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. W całym kraju kwestować się będzie na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki tej akcji ok. 2000 młodych zdolnych ludzi z ubogich rodzin może uczyć się i studiować w wymarzonych szkołach. Przed naszym kościołem ministranci będzie kwestować na ten cel.

Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do św. Karola Boromeusza w Niepołomicach i bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie i Wale Rudy w sobotę 26.10.2019r. Szczegóły w gablotce, a informacje można uzyskać w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu na budowę kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul: Słonecznej, Szarych Szeregów i Żołnierzy Września. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Środa             – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa