XXVII Niedziela Zwykła – 07.10.2018

Dzisiaj przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. O 16.00 w domu parafialnym przy kościele św. Marcina rozpocznie się kurs przedmałżeński. Kolejny będzie w lutym w przyszłym roku. O godz. 16.00 będzie zmianka różańcowa, a o 16.30 nabożeństwo różańcowe. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. zapraszamy wszystkich.

Rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej zapraszamy na nabożeństwo poświęcenia różańców. Odbędzie się ono w poniedziałek (8 października) o godz. 17.00 w kościele św. Marcina.

Rozpoczynamy katechezy dla młodzieży z III-ich klas gimnazjalnych i klas VIII-ych, przygotowującej się do Bierzmowania, uczącej się w Krzeszowicach i poza Krzeszowicami. Młodzież zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Marcina.

W sobotę, 13. października, organizowana jest pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Łagiewnik. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.45. Powrót zaraz po Mszy św.

W sobotę 13 października ostatnie nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo od godz. 17.15.  O 18.00 Msza św. po Mszy procesja Fatimska, następnie różaniec Fatimski, adoracja i błogosławieństwo. Nabożeństwa prowadził ks. Kustosz Mateusz Hosaja.

20 października wypada Dzień Modlitw o Trzeźwość Rodzin. Z tej okazji Gmina Krzeszowice organizuje wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W przyszłą niedzielę wypada 18. Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W całym kraju kwestować się będzie na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed naszym kościołem ministranci będą kwestować na ten cel po mszach św.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego Kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Na Wzgórze, Szarych Szeregów, Wrzosowej i Żbickiej (2). Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Nasza parafia organizuje w sobotę 27. października jednodniową pielgrzymkę do miejsca urodzenia św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, do Miejsca Piastowego i do św. Jana w Dukli. Szczegóły w gablocie. Zapisy w zakrystii.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek    – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Sobota     – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera