XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2017

Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” W całym kraju kwestuje się na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.  

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w salce przy św. Marcinie.

Rozpoczynamy katechezy dla młodzieży z III-ich klas gimnazjalnych, przygotowującej się do Bierzmowania, uczącej się w Krzeszowicach i poza Krzeszowicami. Młodzież zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Marcina.

W piątek 13 października zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Fatimskie od godz. 17.15. O 18.00 Msza św. po Mszy procesja Fatimska, następnie różaniec Fatimski, adoracja i błogosławieństwo.

W następną niedzielę na Mszy o godz. 11.00 zostaną uroczyście wniesione relikwie pastuszków z Fatimy. Zapraszamy wszystkich na tą uroczystość. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii. Całą niedzielę kazania będzie głosił ks. dr Paweł Maciąg.

21 października wypada Dzień Modlitw o Trzeźwość Rodzin. Z tej okazji Gmina Krzeszowice organizuje wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Nad Potokiem i Żołnierzy Września. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Piątek            – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Sobota           – św. Kaliksta I, papieża i męczennika, i św. Małgorzaty Alacoque, dziewicy

●●●

Wkrótce pierwszą rocznicę działalności będzie obchodzić działająca przy parafii św. Marcina Maltańska Służba Medyczna, która jest filią Oddziału Katowice. Z tej racji już teraz zapraszamy na różaniec prowadzony przez maltańczyków we wtorek 17 października o 17.30, a wszystkich chętnych i sympatyków na spotkania – w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Bliższe informacje na facebooku i stronie parafialnej.

Rada rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 prosiła nas o odczytanie komunikatu:

Szkoła Podstawowa Nr 1 została zgłoszona do konkursu organizowanego przez empik, w którym nagrodą jest zaopatrzenie biblioteki w 1000 książek. Aby wygrać trzeba zdobyć jak najwięcej głosów w głosowaniu internetowym na stronie:

ODDAJ GŁOS dla Szkoły Podstawowej nr 1

Bardzo prosimy o wsparcie akcji poprzez codzienne głosowanie do 22 października.