XXVII Niedziela Zwykła

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. przy Krzyżu Milenijnym na wzgórzu w Czatkowicach w 15. rocznicę poświęcenia krzyża. Po Mszy św. będzie piknik. O godz. 16.00 w Kościele św. Marcina rozpoczynamy nowy cykl kursu przedmałżeńskiego (kolejny będzie w marcu w przyszłym roku). Składka dzisiejsza jest przeznaczona na budowę naszego Kościoła.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Wierni, którzy odmawiają 5 dziesiątków różańca w kościele mogą uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek po Mszy św. wieczornej u św. Marcina odbędzie się spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ.

Rozpoczynamy katechezy dla młodzieży z III-ich klas gimnazjalnych, przygotowującej się do Bierzmowania. Młodzież zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00 w kościele św. Marcina.

W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. prof. Janusz Mastalski przygotowując nas do wprowadzenia i intronizacji obrazu M.B. Nieustającej Pomocy. Uroczyste wniesienie obrazu będzie 14 października na Mszy o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny” Młodzież będzie kwestować na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Nasz Parafialny Zespół Charytatywny zebrał w ubiegłą niedzielę 3069 zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Chłopickiego, Długiej, Kościuszki, Szarych Szeregów i Wężyka. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
Środa            – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Piątek           – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

●●●

W sobotę o godz. 16.00 w Galerii Vauxhall odbędzie się spotkanie ks. Piotrem Gębką i Dorotą Strojnowską, autorami książki p.t. „Dzieje Parafii p.w. św. Marcina z Tours w Krzeszowicach (1820-2012). Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę p. Grzegorz Klimczak i p. Lucyna Ordon-Klimczak dadzą koncert piosenek Anny German w Krzeszowickim Centrum Kultury. Szczegóły w gablotce parafialnej.