XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” W całym kraju kwestuje się na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 1730. A w niedziele o godz. 16.30.

Rozpoczęliśmy katechezy dla młodzieży z III klas gimnazjalnych i klas VIII szkoły podstawowej, przygotowującej się do Bierzmowania. Prosimy młodzież, by wybrała sobie katechezę w dogodnym dniu tygodnia.

W przyszłą niedzielę, 21 października, w naszym kościele wypada odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Sumę odpustową i kazania wygłosi ks. Marcin Rozmus, nasz rodak, z racji 10. rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich. Msza św. w następną niedzielę będzie odprawiona o godz. 11.30

Przygotowanie do naszego odpustu parafialnego uczynimy przez Triduum, w czwartek, piątek i sobotę będą nabożeństwa i modlitwy do naszego patrona św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na niektórych grobach od lat nieuporządkowanych, jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. Proboszczem Andrzejem Szczotką. Tym grobom grozi likwidacja.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Leszczynowej, Polaczka Wrzosowej(2), Żbickiej(3) i Róża M.B. Fatimskiej . Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Serdecznie dziękujemy członkom Apostolatu „Margaretka” z obu naszych parafii – czyli inicjatywie modlitwy za kapłanów – za liczny udział we wczorajszej ogólnopolskiej pielgrzymce do Łagiewnik. Mszę świętą dziękczynną w intencji Margaretek i ich rodzin będzie odprawiona w środę po Święcie Miłosierdzia, czyli 1 maja 2019 r. o godz. 18.00 w kościele św. Marcina.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła

Wtorek          – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Środa             – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Czwartek       – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia

Piątek            – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Sobota           – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.