XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2017

Przeżywamy dziś w naszej parafii wydarzenie wprowadzenia relikwii św. Hiacynty i Franciszka – pastuszków z Fatimy. W naszej parafii będą patronować dzieciom.

Rozpoczęliśmy katechezy dla młodzieży z III klasy gimnazjalnej, przygotowującej się do Bierzmowania. Prosimy młodzież, by wybrała sobie katechezę w dogodnym dniu tygodnia.

W sobotę, 21.10, w godzinach 10.00 – 12.00 w domu parafialnym przy kościele św. Marcina odbędzie się kiermasz strojów pierwszokomunijnych.

W przyszłą niedzielę, 22 października, w naszym kościele wypada odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Sumę odpustową i kazania wygłosi  ks. Jan Leśniak z parafii św. Marcina który przeżywa jubileusz 25 lecia kapłaństwa. Msza św. w następną niedzielę będzie odprawiona o godz. 11.30

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na niektórych grobach od lat nieuporządkowanych, jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. dziekanem. Tym grobom grozi likwidacja.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

Na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę młodzież zebrała 1861 zł. Ofiarodawcom i młodzieży kwestującej serdecznie dziękujemy.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Szarych Szeregów i Wrzosowej(2). Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Wtorek          – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Środa             – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia

Piątek            – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na uroczystość

Sobota           – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

●●●

W dniach 27-28 października są organizowane bezpłatne badania mammograficzne na parkingu OSP w Krzeszowicach dla pań w wieku 40-49 lat i powyżej 69. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.