XXXI Niedziela Zwykła

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. – jak w niedzielę. Nieszpory żałobne w kościele św. Marcina o godz. 14.00, a potem przejście na cmentarz. Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu, a o godz. 15.00 Msza św. O godz. 16.30 w kościele nie będzie już nabożeństwa różańcowego z wypominkami.Wszystkich Świętych

W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msza św. a – 2-1844. I mówi się, ze jest to najbardziej udany projekt swiątynio godz. 9.00 na cmentarzu. Po Mszy św. odbędzie się procesja z wypominkami.

W piątek o godz. 18.30 przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych w salce przy św. Marcinie.

Prosimy składać śmieci w nowej części cmentarza – do kontenera: szkło, plastiki, natomiast kwiaty, trawę i liście obok kontenera. Na niektórych grobach jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. dziekanem. Tym grobom grozi likwidacja.

Ze względu na sprawny dojazd do cmentarza obowiązuje jednokierunkowy ruch kołowy ul. Chłopickiego w kierunku cmentarza potem nową drogą do ul. Parkowej w stronę ul. Grunwaldzkiej i Nowej Wsi.

W czwartek w kościele św. Marcina po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej będzie konferencja dla klas I i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w kościele św. Marcina.

W piątek, 4.11, o godz. 18.30 w domu parafialnym przy kościele św. Marcina odbędzie się kiermasz strojów pierwszokomunijnych, a w następny poniedziałek, 7.11 zebranie miar do strojów pierwszokomunijnych przez krawca: o 18.30 dziewczynki a o 19.00 chłopcy.

W sobotę odbędzie się czuwanie modlitewne w Czernej

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W listopadzie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30 w kościele – różaniec za zmarłych z wypominkami.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul Długiej (3), Grunwaldzkiej (2), Legionów Polskich, Sosnowej, Szarych Szeregów i Żbickiej (5). Składamy im serdeczne Bóg zapłać.