XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed Kościołem ministranci kwestują na ten cel.

Jutro porządek Mszy św. jak w tygodniu.

Jutro również Uroczystość Odpustowa w parafii św. Marcina z Tours. (Jest to także Święto Niepodległości). Suma odpustowa będzie tam odprawiona o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny.

Po Mszy św. w intencji Ojczyzny w zapraszamy mieszkańców Krzeszowic na koncert patriotyczny do kościoła św. Marcina o godzinie 12.00.

W piątek po Mszy św. wieczornej pouczenie przed chrzcielne dla rodziców i chrzestnych,  którzy chcą ochrzcić swoje dziecko w listopadzie.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się obchody 3. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej pod hasłem słów Psalmu 9, 19: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Przed kościołem będzie kwesta na rzecz ubogich.

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę szlakiem sanktuariów wschodu w dniach 8 do 12 lipca 2020 r. na trasie pielgrzymki m.in. Kodeń, Grabarka, Wigry, Gietrzwałd i Warszawa. informacje w gablocie i w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła i plebanii złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Polaczka, Żbickiej i Róża M.B. Kalwaryjskiej . Serdeczne Bóg zapłać.

Wtorek   – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Środa     – wspomnienie świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski