XXXII Niedziela Zwykła

Dzisiaj zmianka różańcowa z wypominkami o godz. 16.15, a składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie  naszej świątyni.

W poniedziałek przymiarka krawiecka strojów pierwszokomunijnych: o godz. 18.30 – chłopców  a o 19.00 – dziewczynek w salce przy kościele św. Marcina. 

W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego u św. Marcina.

W piątek wypada Uroczystość Odpustowa ku czci patrona parafii – św. Marcina z Tours. (Jest to także Święto Niepodległości). Suma odpustowa o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny.  Po Mszy św. Stowarzyszenie Ratuj Teczyn i Centrum Kultury i Sportu, oraz cukiernia Melba organizują korowód św. Marcina, który rozpocznie się przed kościołem i przejdzie na rynek, gdzie odbędzie inscenizacja historyczna. Później przewidziane jest śpiewanie pieśni patriotycznych. Szczegóły na afiszach w mieście.

W niedzielę, 13. listopada w naszym kościele będziemy przeżywać rocznicę konsekracji  kościoła. Po Mszy o Godz. 11.00 odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy”.

W przyszłą niedzielę, młodzież oazowa będzie zbierać do puszek na Kościół prześladowany w Iraku, Syrii i Egipcie.

W ubiegłym tygodniu na pokrycie kosztów malowania kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Krakowskiej, Miękińskiej i Targowej. Serdeczne Bóg zapłać.

Informujemy, że w naszym mieście rozpoczęła działalność Maltańska Służba Medyczna. Organizacja ta ma formę wolontariatu i jest ukierunkowana na pomoc drugiemu człowiekowi. Zapraszamy osoby, które chciałyby się włączyć w to dzieło. Najbliższe spotkanie odbędzie się 8. listopada o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Maltańska Służba Medyczna zaprasza na Pierwszy Maltański Dzień Zdrowia – 13 listopada w godz. 10.00 – 16.00 na Rynek krzeszowicki.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa        – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Czwartek   – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Sobota      – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika