XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
W naszej parafii obchodzimy uroczystość wspomnienia konsekracji naszego Kościoła. Również dziś obchodzimy 3 Światowy Dzień Ubogiego pod hasłem słów Psalmu 9, 19: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Słowa te odnoszą się do miłości Boga do ubogich.

Przed kościołem nasz ministranci  kwestuje na rzecz ubogich.

Z okazji dnia ubogich Grupa Charytatywna zachęca, by zgłaszać osoby i rodziny potrzebujące jakiejkolwiek pomocy. Można to będzie uczynić w najbliższą środę oraz czwartek po Mszy św. wieczornej w godzinach 18,30 – 19.30 w salce za zakrystią zapraszamy także osoby, które chciałyby w dowolny sposób włączyć się w działanie naszej grupy.

Maltańska Służba Medyczna w ubiegłą niedzielę zebrała na kweście 2787,81zł. Datki z kwesty zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Żbickiej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Wtorek          – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

Środa             – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

Czwartek       – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Piątek            – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

●●●

26 listopada odbędzie się Dzień Otwarty Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie. Szczegóły w gablotce parafialnej.

Samorząd Województwa Małopolskiego organizuje projekt tzw. „Małopolski Tele-Anioł”. W ramach tego projektu podopieczni mają możliwość skorzystania dodatkowo ze specjalnych usług opiekuńczych świadczonych w ich domu. Do tego projektu poszukiwani są opiekunowie i sąsiedzi, którzy mogą poświęcić swój czas niesamodzielnym. Szczegóły w gablotce parafialnej.