XXXIV Niedziela Zwykła – Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018

Dzisiaj, wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Przypada także wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

Grupa charytatywna zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Dobra Sobota„. Zapraszamy w najbliższą sobotę 1.12 o godz. 15.00 do kaplicy naszego kościoła na „Dobrą Sobotę z podróżami”. W czasie spotkania Anna Sławińska opowie o wyjeździe do Nepalu i w Himalaje. Spotkanie będzie wzbogacone pokazem zdjęć.

Grupa charytatywna zaprasza również wszystkie chętne dzieci w wieku od 7 lat do wspólnego wykonywania stroików i ozdób świątecznych. Spotkanie odbędzie się w sobotę 8.12 o godz. 15 w kaplicy bocznej. Wszystkie wykonane prace wezmą udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Prosimy o zgłaszanie się dzieci w zakrystii do 2.12. zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

 Parafia św. Marcina serdecznie zaprasza na wieczór uwielbienia, który odbędzie się w sobotę 1 grudnia w godz. 19:00-20:30 w kościele św. Marcina. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy śpiewem, słuchania Słowa Bożego oraz pojednania z Bogiem z sakramencie pokuty. Na koniec indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Uwielbienie poprowadzi zespół Matula z Krakowa. Informacje na plakatach przed kościołem.  

W sobotę odbędzie się czuwanie modlitewne w Czernej. Szczegóły w gablotce.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Roraty w niedzielę o godz. 7.30. O godz. 16.30 zmianka tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona na budowę naszego kościoła.

W minionym tygodniu na budowę naszego Kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej i Wężyka. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Organista i P. Kościelny roznoszą opłatki do naszych rodzin w następującym porządku:

Poniedziałek (26 XI)     – Żbik

Wtorek (27 XI)             – Czatkowice Górne

Środa (28 XI)                – ul. Długa 10 i 8, Reymonta, Dąbrowskiego, Legionów Polskich

Czwartek (29 XI)          – ul. Szarych Szeregów, Długa 14, 16, 18, Długa domy, Żbicka bloki i domy,

Piątek (30 XI)               –  ul. Stopki, Krakowska, Długa 21, 23, 12

Sobota (1 XII)               – os. Ćmany

Z kalendarza liturgicznego:
Piątek – święto św. Andrzeja Apostoła

Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich odbędzie się 1 grudnia o godz. 16.15 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie Na Wzgórzach Krzesławickich. Bliższe informacje na afiszu w gablotce.