XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2017

Dzisiaj, wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej kwestuje przed kościołem na zapomogi dla najuboższych z naszej parafii.

O godz. 16.00 w kościele św. Marcina zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 100-lecia Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00.

Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina będzie konferencja dla klas VII Szkoły Podstawowej i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W sobotę odbędzie się czuwanie modlitewne w Czernej. Szczegóły w gablotce.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Roraty w niedzielę o godz. 7.30. O godz. 17.00 zmianka tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona budowę naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę (3. grudnia) w przededniu wspomnienia św. Barbary, patronki górników, o godz. 12.00 w kościele św. Marcina odprawimy uroczystą Mszę św. o Boże błogosławieństwo dla pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” i Kopalni Porfiru (w Zalasiu) i Diabazu (w Niedźwiedziej Górze) i ich rodzin. Zapraszamy do udziału także górników-emerytów i ich rodziny. Za zmarłych pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” będzie odprawiona Msza św. w niedzielę, 10. grudnia o godz. 11.00 w naszym kościele.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Grunwaldzkiej, Słonecznej, Szarych Szeregów (2) i Róża M.B. Szkaplerznej . Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Czwartek          – święto św. Andrzeja Apostoła

Sobota              – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera