Zesłanie Ducha Świętego 2015

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego wypada także Zesłanie Duch Świętegowspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. wieczornej (godz. 18.45) w Domu Parafialnym odbędzie się promocja książki ks. Piotra Gębki p.t. „Dzieje Parafii św. Marcina z Tours w latach 1845 – 2012”. Zapraszamy.

W poniedziałek jest Święto Matki Kościoła. W tym dniu w naszej świątyni odprawimy Msze św. o godz. 8.00, 17.00. O godz. 16.30 Nabożeństwo Majowe.

W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na XXX Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa na Jasną Górę w dniu 20.06.2015 r. Szczegóły w gablotce przy kościele św. Marcina

W minionym tygodniu na budowę kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej i Jasnej. Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

Wtorek   – wspomnienie św. Filipa Nereusza
Środa      – wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa
Czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Piątek     – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
Sobota    – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika

Rada Rodziców, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Krzeszowicach zaprasza na II Sienkiewiczowski Piknik Rodzinny w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły, który odbędzie się 30.05.2015r. (sobota) w godzinach 12.00 – 16.00 na boisku przy ul, Szkolnej 7.

30.05.2015r. w Kościele św. Katarzyny w Tenczynku odbędzie się koncert: „Ave Maria. Piękno, które zbawia-spotkanie z pieśnią i słowem w Tenczynku”. Szczegóły na afiszu u św. Marcina

Mammografia – informacja o bezpłatnych badaniach w Krzeszowicach