31 Niedziela Zwykła (5.11.2023)

Dzisiaj zmianka różańcowa o godz. 15.30, obecność obowiązkowa. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na dalszą budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

Dziś o 16.30 różaniec za dusze wypominane w listopadzie.

W sobotę wypada 11 listopada a więc Święto Niepodległości. O godz. 11.00 w naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę św. za naszą Ojczyznę, a wszyscy zostaną udekorowani kokardami narodowymi które ufundowało Stowarzyszenie „Aprite le porta”.  Wcześniej przed Mszą, o godz. 10.30 będzie wykład na temat odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wygłosi go dr Maciej Zakrzewski z Biura Badań Patriotycznych Instytutu Pamięci Narodowej. Zapraszamy wszystkich.

W sobotę 11.listopada jest również odpust w kościele św. Marcina.

W następną niedzielę w naszym kościele będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej(3), Legionów Polskich, Szarych Szeregów, Wyzwolenia, Źródlanej(2), Żbickiej(3), z Młynki i Pielgrzymi do Markowej. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Sobota – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

 

Stowarzyszenie „Aktywny Żbik” zaprasza mieszkańców osiedla w wieku 60+ na Dzień Seniora, który odbędzie się 12 listopada o godz. 16.00 w Sali Weselnej w remizie OSP Żbik.