22 Niedziela Zwykła Rok „A” (3.09.2023)

Dziś przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Dziś o 16.15 zmianka różańcowa, a składka przeznaczona jest na budowę kościoła i plebanii

            Jutro o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników Przedszkoli, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach.

W piątek 8 września o godz. 16:00  w salce na plebani odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie scholi. Serdecznie zapraszamy dziewczęta z kl. I-VI oraz osoby grające na instrumentach.

W piątek 8 września na 18.00, zapraszamy wszystkiego grupy parafialne na wspólną Eucharystię rozpoczynającą nowy rok formacyjny. Spotkania poszczególnych grup od następnego tygodnia.

W następną niedzielę 10 września odbędzie się 31 pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce artykułów szkolnych I papierniczych. Z zebranych darów zostały przygotowane paczki dla 6 potrzebujących dzieci z naszej parafii.

Grupa Charytatywna zaprasza na kiermasz ciast, który odbędzie się w przyszłym tygodniu po każdej Mszy Świętej na placu przed kościołem. Całkowity dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Piątek – święto Narodzenia N.M.P.

Sobota – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana i wyprowadziliśmy
z naszego Kościoła śp. Marka Mazura…. . Wieczny odpoczynek….