4 Niedziela zwykła (28.01.2024)

Dzisiaj wspominamy św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską (kolędę). Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za życzliwe przyjęcie w swoich domach kapłanów z towarzyszącymi im ministrantami i za ofiary złożone przy tej okazji. Część ofiar jest przeznaczona na nasz kościół, kurię, seminarium, bratnią pomoc, utrzymanie domów samotnej matki i na UPJP2.

Z tego względu od jutra wracamy do odprawiania Mszy św. o godz. 18.00. Kancelaria w najbliższych dwóch tygodniach będzie czynna tylko po południu.

W Środę 31.01 o godz. 18.45 Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W Środę 31.01 o 19.15 Spotkanie grupy dorosłych w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

W piątek 2 lutego wypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 7.00, 16,00 i 18.00. Do kościoła przynosimy do poświęcenia gromnice, tak zabezpieczone, by nie rozlewać w kościele wosku.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszej Soboty po Mszy św. o godz. 7.00.

W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 16.30. składka w przyszłą niedzielę na dokończenie kościoła i plebanii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej(6), Jasnej, Krawczyńskiego, Krzemionki, Na Skałkę, Na Skarpie, Polaczka, Powstańców Śląskich, Ślusarczyka, Wężyka, Wyzwolenia, Żołnierzy Września, Serdeczne Bóg zapłać.

Środa – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

Piątek – święto ofiarowania Pańskiego

Starosta Krakowski Wojciech Pałka i Dyr. LO w Krzeszowicach zapraszają na przedstawienie „Herody w Krzeszowicach”, które odbędzie się 3 lutego o 16.30 w Sali sportowej LO. zapraszamy

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Zofię Wróbel i Krystynę Kisiel…. Wieczny odpoczynek….