5 Niedziela Wielkanocna (28.04.2024)

Dziś przypada wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera.

Dzisiaj Grupa Charytatywna zaprasza na kiermasz książek pod hasłem: „zabierz książkę na majówkę”. Kiermasz jest przed kościołem, a datki zostaną przekazane na potrzebujących w naszej parafii.

Również dziś po Mszy św. wieczornej młodzież oazowa poprowadzi wieczór adoracji. Będą to rozważania w ciszy przeplatane modlitewnym śpiewem.

W środę rozpoczynamy maj, a więc miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. O godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny. Pozostałe msze św. będą odprawiane o 7.30, 9.00, 11.00  i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św.  na Mszach św..

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zmianka różańcowa. Składka w tym dniu jest przeznaczona na spłacenie drzwi wewnętrznych.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Grunwaldzkiej, Legionów Polskich, Majowej, Modrzewiowej, Widokowej, Szarych Szeregów(2) i Żbickiej(4). Serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek  – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Wtorek – wspomnienie św. Piusa V, papieża

Środa – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika

Czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła