6 Niedziela Wielkanocna (5.05.2024)

Dziś przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

Dzisiaj o 16.00 zmianka różańcowa. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na spłatę drzwi wewnętrznych.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.30.

Grupa Charytatywna z naszej parafii dziękuje za liczny udział w ubiegłoniedzielnej akcji  „Zabierz książkę na majówkę„. Zebrana kwota tj. 3653.20 zł. zostanie w całości przekazana na pomoc potrzebującym w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

W następną niedzielę 12 maja wyruszy coroczna procesja z Wawelu na Skałkę. Początek o godz. 9.00.

Nasza parafia, organizuje 4 -dniową pielgrzymkę szlakiem sanktuariów środkowej Polski  w dniach od 16.07.2024. – do 19.07.2024.    Podczas pielgrzymki nawiedzimy m.in.  : Sanktuaria Matki Bożej: w Piekarach Śląskich, w Niepokalanowie, w Gidlach, oraz w Szymanowie – Matki Bożej Jazłowieckiej  i w Leśniowie – Matki Bożej Patronki Rodzin. Szczegółowe informacje w gablocie przed Kościołem, oraz w Zakrystii, gdzie  można dokonać zapisów.

W ubiegłym tygodniu na spłatę drzwi wewnęrznych złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej(2), Wyzwolenia, Zacisze i Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek  – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Środa – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Leopolda Janusa…..  Wieczny odpoczynek……