Boże Narodzenie 2016

Naszym Drogim Parafianom i Gościom, na Boże Narodzenie, składamy Serdeczne Życzenia. Życzymy obfitości błogosławieństwa od Bożej Dzieciny. Niech w każdym z Waszych domów zagości Pokój i Radość. Szczęść Boże!

Dzisiaj Msza św. chrzcielna o godz. 11.00. Jutro, wypada święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Składka jest przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Dzisiaj przypada 100 rocznica śmierci św. brata Alberta Chmielowskiego. Od dziś rozpoczyna się Rok św. Brata Alberta i będzie on trwał do 25 grudnia 2017 roku.

W tym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły rodziny z ul: Długiej, Powstańców Śląskich i z Czatkowic Górnych. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

We wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Program kolędy jest nieco zmieniony i dostosowany do podziału parafii. Niektóre trasy będą zmodyfikowane, dlatego prosimy uważnie zapoznać się z programem kolędy. Kolęda gromadzi całą rodzinę na modlitwie i błogosławieństwie kapłana. W domu nakrywamy stół obrusem, stawiamy na nim krzyż, świece, talerz z wodą święconą, którą pobieramy z zakrystii, i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują na stole zeszyty do religii i indeksy.

Aktualny plan kolędy >> kliknij tutaj <<