Boże Narodzenie – 25.12.2017

    Naszym Drogim Parafianom i Gościom, na Boże Narodzenie, składamy Serdeczne Życzenia. Życzymy obfitości błogosławieństwa od Bożej Dzieciny. Niech w każdym z Waszych domów zagości Pokój i Radość. Szczęść Boże!

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła, szopki, za ubranie choinek, Zespołowi charytatywnemu za rozprowadzenie świec wigilijnych i odwiedziny chorych z paczkami i Zespołowi Interwencyjnemu za paczki dla ubogich rodzin. Dziękujemy  Wam, Parafianom, za liczny udział w tej spowiedzi.

Dzisiaj Msze św. jak w niedzielę. Jutro, wypada święto św. Szczepana. Msza św. chrzcielna w drugi dzień świąt o godz. 11.00. Składka jest przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

W środę rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Program kolędy jest nieco zmieniony i dostosowany do podziału parafii. Niektóre trasy będą zmodyfikowane, dlatego prosimy uważnie zapoznać się z programem kolędy. Kolęda gromadzi całą rodzinę na modlitwie i błogosławieństwie kapłana. W domu nakrywamy stół obrusem, stawiamy na nim krzyż, świece, talerz z wodą święconą, którą pobieramy z zakrystii, i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują na stole zeszyty do religii i indeksy.

Porządek wizyty duszpasterskiej:

program wizyty jest do sprawdzenia na stronach internetowych naszej parafii. KLIKNIJ ABY POBRAĆ

W Uroczystość Najświętszej Rodziny (wypada w niedzielę 31. grudnia) o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

Ks. dziekan organizuje pielgrzymkę do Grecji, śladami św. Pawła, św. Andrzeja, św.
o. Pio – (wypada w przyszłym roku 60. r. jego śmierci) i św. Antoniego, od 18 do 29 maja w przyszłym roku. Koszt 3050 zł i ok.165 EUR.

Ks. dziekan organizuje także pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 10 do 17 października 2018 r. Koszt 1050 $ i 600 zł. Zgłoszenia u ks. dziekana.