I Niedziela Adwentu – 02.12.2018

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Roraty w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami i młodzież.  Młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem kartki świąteczne, kalendarze oraz żłóbki. O godz. 16.30 zmianka tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na budowę naszego kościoła

W piątek po Mszy św. wieczornej pouczenie przed chrzcielne w salce za zakrystią.
W niedzielę, 9 grudnia o godz. 11.00. odprawimy mszę św. za zmarłych pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” i Kopalni Porfiru i Diabazu w Niedźwiedziej Górze i Zalasiu.

W przyszłą niedzielę nasz Parafialny Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał przed kościołem caritasowskie świece wigilijne, które zapalimy na wigilijnym stole na znak solidarności z ubogimi. Cena świecy małej – 6 zł, a dużej – 12 zł. Można przy ich zakupie złożyć ofiarę na paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii.

16 grudnia Grupa Charytatywna zaprasza na kiermasz stroików świątecznych przed kościołem. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym w naszej parafii.

Grupa charytatywna zaprasza również wszystkie chętne dzieci w wieku od 7 lat do wspólnego wykonywania stroików i ozdób świątecznych. Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 grudnia o godz. 15.00 w kaplicy bocznej. Wszystkie wykonane prace wezmą udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina odbędzie się konferencja dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W sobotę wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do uczczenia Matki Bożej w Jej tajemnicy Niepokalanego Poczęcia poprzez udział we Mszy św., które odprawimy o godz. 7.00 i 18.00.

Dzieci mające przystąpić do I Komunii Świętej zapraszamy razem z rodzicami na błogosławieństwo medalików w poniedziałek, 10 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 do kościoła św. Marcina.

Pan Kościelny i Organista zakończyli roznoszenie opłatków. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie ich w  domach. Opłatki jeszcze  można otrzymać bezpośrednio u nich.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego Kościoła  złożyły ofiarę rodziny z ul. Grunwaldzkiej, Widokowej i Wężyka. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek   – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Wtorek           – wspomnienie św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Czwartek        – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Piątek             – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Zapraszamy do obejrzenia w nawie po prawej stronie interesującej wystawy pt. „Rola Kościoła i duchowieństwa w odzyskaniu niepodległości 1918 r.”, przygotowanej w związku z obchodami Święta Niepodległości.