I Niedziela Adwentu

i-neidziela-adwentu_01

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Roraty w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami i młodzież.

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej, który prowadzi piękną akcję pomocy ubogim w naszej parafii, kwestuje dzisiaj przed kościołem na świąteczne paczki żywnościowe dla najuboższych w naszej parafii – szczególnie dla dzieci.

W czwartek adoracja Najświętszego. Sakramentu od godz. 18.30 do 21.00 u św. Marcina

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina odbędzie się konferencja dla klas I i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę (4. grudnia) wypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. W tym dniu o godz. 12.30 w naszym kościele odprawimy Mszę św. o Boże błogosławieństwo dla pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” i Kopalni Porfiru (w Zalasiu) i Diabazu (w Niedźwiedziej Górze) i ich rodzin. Zapraszamy do udziału także górników-emerytów i ich rodziny. Za zmarłych pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” odprawiona zostanie Msza św. w niedzielę, 11. grudnia o godz. 11.00 w kościele św. Marcina.

W grudniu chrzest dzieci planujemy w drugą niedzielę grudnia (11.12) i Boże Narodzenie. W piątek o godz. 18.30 przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych w salce przy kościele św. Marcina.

W sobotę odbędzie się czuwanie modlitewne w Czernej – szczegóły w gablotce parafialnej.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 zmianka tajemnic różańcowych. Składka w tym dniu przeznaczona na budowę i wykończenie naszej świątyni.

W przyszłą niedzielę przed kościołem nasz parafialny Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał caritasowskie świece wigilijne, które zapalimy na wigilijnym stole na znak solidarności z ubogimi. Cena świecy małej – 5 zł, a dużej – 12 zł.

Młodzież oazowa organizuje dla dzieci spotkanie ze świętym Mikołajem w niedzielę, 4. grudnia o godz. 16.00. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa   – święto św. Andrzeja Apostoła
Piątek  – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana
Sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera