I Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Roraty w niedzielę o godz. 9.00, a w dni powszednie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami. Od następnej niedzieli Młodzież oazowa będzie sprzedawać przed kościołem kartki świąteczne. Świece adwentowe będziemy rozprowadzać za 2 tygodnie.

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej, który prowadzi piękną akcję pomocy ubogim w naszym mieście kwestuje dzisiaj przed kościołem na świąteczne paczki żywnościowe dla najuboższych – szczególnie dla dzieci. Zespół ten dziękuje ofiarodawcom za przekazane środki na jego charytatywną działalność.

W czwartek adoracja Najświętszego. Sakramentu od godz. 18.30 do 21.00 w kościele św. Marcina.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina odbędzie się konferencja dla klas I i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W piątek (4. grudnia) wypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. W tym dniu o godz. 15.00 w naszym kościele odprawimy Mszę św. o Boże błogosławieństwo dla pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.”, Kopalni Porfiru (w Zalasiu) i Diabazu (w Niedźwiedziej Górze) i ich rodzin. Zapraszamy do udziału także górników-emerytów i ich rodziny. Za zmarłych pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” odprawimy w niedzielę, 20. grudnia o godz. 11.00 w kościele św. Marcina.

W sobotę odbędzie się czuwanie modlitewne w Czernej – szczegóły w gablotce parafialnej.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmianka tajemnic różańcowych. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na budowę kościoła na Ćmanach.

Zarząd OSP Krzeszowice zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy o wsparcie zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który zastąpi stary samochód. W przyszłą niedzielę przed kościołem strażacy OSP będą rozprowadzać kalendarze i kwestować na ten cel. Będą ponadto odwiedzać mieszkańców w domach z kalendarzami i kwestować. Wesprzyjmy to dzieło.
P. Organista i P. Kościelny roznoszą opłatki do naszych rodzin:

Poniedziałek (30 XI)   – ul. Armii Krajowej – pozostałe bloki, os. Żbik
Wtorek (1 XII)           – ul. Kościuszki, Na Zagrodach, Krakowska, os. Czatkowice Górne
Środa (2 XII)              – ul. Bandurskiego, Nowa Wieś, Reymonta, Legionów Pol. Dąbrowskiego, Długa bl. 10
Czwartek                   – ul. Żbicka – domy prywatne i bloki
Sobota                       – os. Ćmany

W minionym tygodniu na dokończenie naszego Kościoła złożyła ofiarę Róża MB Niepokalanej i rodzina z Armii Kr. Serdeczne Bóg zapłać.

S. Maria Kaczorowska z tercjarzami zaprasza na adwentowe rekolekcje w Domu Sióstr i Braci Franciszkańskiego Zakonu świeckich przy ul. Legionów 19a w dniach 46 grudnia b.r. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00. Bliższe informacje na afiszu w gablotce parafialnej.

W dniach 25.06 – 6.07. 2016, nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. W programie: Filipi – Kavala – Athos – Saloniki – Weria – Meteory – Termopile – Delfy – Ateny – Korynt – Mykeny – Patras – Ancona – Loreto – Wenecja. Koszt: 2650 zł (jeśli zbiorą się 43 osoby), lub 2790 zł (jeśli zbierze się 37 osób). Zgłoszenia u ks. Andrzeja Szczotki.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła.
Środa            – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana
Czwartek       – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

15, 16 i 17 grudnia na parkingu Remizy OSP w Krzeszowicach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne kobiet w przedziale wiekowym 50-69 lat.