II Niedziela Adwentu – 07.12.2019

Dzisiaj wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

W Adwencie Roraty w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00.

14 grudnia w parafii św. Marcina odbędzie się rejonowe spotkanie młodzieży. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy młodzież. W programie wydarzenia znajdą się spotkania, warsztaty, wspólna celebracja Eucharystii, agapa oraz uwielbienie. Bliższe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej parafii i Facebooku parafii św. Marcina.

W sobotę 14 grudnia o godz. 19.00 u św. Marcina odbędzie się kolejny Krzeszowicki Wieczór Chwały. Zapraszamy do udziału.

Grupa charytatywna zaprasza na kiermasz stroików świątecznych, który odbędzie się w następną niedzielę 15.12 po każdej Mszy św. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym w naszej parafii. W czasie kiermaszu będzie można też kupić świece Caritas na stół wigilijny. Cena świecy dużej 12 zł, a małej 6 zł.

Rozpoczynamy także adwentową zbiórkę żywności, z której będą przygotowane paczki dla najuboższych rodzina z naszej parafii. Żywność z dobrym terminem  przydatności oraz środki czystości można składać przez cały tydzień do niedzieli 15.12 włącznie w pudłach ustawionych z tyłu kościoła

W Uroczystość Najświętszej Rodziny (wypada w niedzielę 29. grudnia) o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła i plebanii złożyły ofiarę rodziny z ul. Szarych Szeregów, Żbickiej, Trzebini i Tenczynka. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Piątek             – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Sobota           – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

●●●

Spotkanie informacyjne odnośnie dofinansowania i dotacji na odnawialne źródła energii – fotowoltaika i pompy ciepła – odbędzie się w Woli Filipowskiej w Zespole Placówek Oświatowych ul. Szkolna 2 w poniedziałek 9 grudnia o godz. 18.00