II Niedziela Adwentu – 09.12.2018

Dzisiaj wypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

W Adwencie Roraty w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami i młodzież. Od przyszłej niedzieli na Roratach Nowenna do Dzieciątka Jezus.

Grupa Charytatywna rozpoczyna zbiórkę żywności dla najbiedniejszych osób z naszej parafii. Żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości można składać do pudeł z tyłu kościoła do niedzieli 16.12 włącznie.

Grupa Charytatywna zaprasza również na kiermasz stroików i ozdób świątecznych w przyszłą niedzielę 16.12 po każdej Mszy Świętej. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział we wczorajszym wykonywaniu ozdób świątecznych. Prace można oglądać w prawej nawie kościoła. Można też oddać swój głos na wybraną pracę. Dzieci, które otrzymają najwięcej głosów zostaną nagrodzone.

Dzieci mające przystąpić do I Komunii Świętej zapraszamy razem z rodzicami na błogosławieństwo medalików w poniedziałek, 10 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 do kościoła św. Marcina.

W czwartek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym przy kościele św. Marcina odbędzie się spotkanie „Kręgu Biblijnego”.

W sobotę, 15. grudnia, od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych, którzy nie wychodzą z domu. Prosimy tych chorych zgłaszać do piątku włącznie. W tym dniu odprawimy Mszę św. dla chorych na Żbiku i w Czatkowicach o godz, 12.00. Prosimy krewnych i sąsiadów o umożliwienie tym chorym przybycia na Msze św.

W Uroczystość Najświętszej Rodziny, 30. grudnia o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii.

U Księży Misjonarzy w Vincentinum na Nowej Wsi są organizowane rekolekcje w oparciu o duchowość o. Dolindo od 18 do 20 stycznia i od 5 do 7 kwietnia 2019 r. Bliższe informacje w gablotce parafialnej

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Żbickiej(3) . Serdeczne Bóg zapłać.

Parafia św. Marcina organizuje pielgrzymkę na Bałkany w tym Medjugorje. Koszt 2590 zł i ok. 135 EUR. Po drodze nawiedzimy: Marija Bistrica – Medjugorje – Dubrownik – Budva – Kotor – Svety Stefan – Cetinje – Szkoder – Kruje – Durres – Tirana – Ohryda – Skopje – Monastyr Zica – Belgrad Zgłoszenia u ks. Dziekana Andrzeja Szczotki do końca grudnia.

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek  –  wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Piątek– wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła