II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

Dzisiaj jest druga niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Odpust w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Idąc za wezwaniem Ojca św. Franciszka i Episkopatu Polski, przed kościołem  Zespół Charytatywny kwestuje do puszek na Syrię, szczególnie na zrujnowane Aleppo.

W poniedziałek w kościele św. Marcina po Mszy św. wieczornej odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci, które w maju przystąpią do pierwszej Komunii św.

Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ – we środę, 26.04, po Mszy świętej wieczornej, w domu parafialnym.

Spotkanie Kręgu biblijnego – we czwartek, 27.04, po Mszy św. wieczornej, w domu parafialnym św. Marcinie.

W piątek o godz. 18.30 odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla narzeczonych, którzy spisali już protokół przedślubny.

Coraz popularniejsze staje się pielgrzymowanie szlakami świętego Jakuba, tzw. Camino de Santiago, zarówno w Hiszpanii jak i w Polsce, gdzie istnieje już około 20 Dróg świętego Jakuba. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne nowej grupy poświęconej tematyce Camino – we wtorek, 25.04, po Mszy świętej wieczornej, w domu parafialnym przy kościele św. Marcina.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę Na Dolny Śląsk i Karkonosze od 27.07 – 31.07. 2017. W programie pielgrzymki m.in. Góra św. Anny, Wrocław,  zamek Książ, Krzeszów, Wambierzyce. Szczegółowy program w gablocie przed Kościołem i w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Szarych Szeregów i z Tenczynka. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Wtorek – święto św. Marka, ewangelisty      

Piątek – wspomnienie św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika i św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, prezbitera    

Sobota – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

●●●

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzeszowicach zawiadamia, że zapisy dzieci do klasy pierwszej w roku szkolnym 2017/2018 Szkoły Podstawowej Nr 2 im. H. Sienkiewicza w Krzeszowicach odbędą się w dniach 24 – 28 kwietnia 2017r. Zapisy będą dokonywane w sekretariacie Szkoły przy ul. Szkolnej 7. Więcej informacji na stronie internetowej Szkoły www.spkrzeszowice.eu