II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020

Dzisiaj Oaza rozprowadza kartki świąteczne, z czego dochód jest przeznaczony na rekolekcje wakacyjne.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki o godz. 17.15.

W najbliższą sobotę, 14 marca, w kościele św. Marcina odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla małżeństw skupionych w ruchu Equipe Notre Dame. W programie od godz. 10.00 – Droga Krzyżowa, 11.00 – Msza święta. Dzień skupienia poprowadzi ks. Adam Trzaska, kapelan hospicjum św. Łazarza. Zachęcamy do udziału również małżeństwa nie należące do ruchu Equipe.

W sobotę, 21 marca w klasztorze w Czernej, odbędzie się Dzień Skupienia dla członków apostolatu Margaretka. Zachęcamy do udziału. W programie: 9.15 – różaniec w intencji kapłanów, 10.00 – Eucharystia, wystawienie Najświętszego Sakramentu, 12.30 – Droga Krzyżowa.

Zapraszamy na kolejny Krzeszowicki Wieczór Chwały do kościoła św. Marcina w przyszłą niedzielę, 15. marca o godz. 19.00. 

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła i plebanii ofiarę złożyły rodziny z ul. Długiej i Szarych Szeregów. Serdeczne Bóg zapłać.

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy urodzin naszego patrona JP II w naszym kościele przygotowana będzie wystawa związana z naszymi wspomnieniami z JP II. Zapraszamy wszystkich, aby podzielili  się swoimi pamiątkami, mogą to być zdjęcia, różnego rodzaju przedmioty itp. Będzie je można przynieść w niedzielę 22 i 29 marca po mszach św. do zakrystii. Wszystkie pamiątki zostaną zwrócone właścicielom po zakończeniu wystawy.

W ramach obchodów 100 lecia urodzin św. Jana Pawła II nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Wadowic w sobotę 25 kwietnia. W programie: Msza św. w bazylice Ofiarowania N.M.P i zwiedzanie, zwiedzanie muzeum ojca św. JPII, nawiedzenie klasztoru OO. Karmelitów „Na Górce”, zwiedzanie kościoła św. Piotra.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę szlakiem „Sanktuariów Wschodu”.  w dniach 8-12 lipca 2020r. Na szlaku pielgrzymki: Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu, Grabarka, Hajnówka, Zespół Pokamedulski nad Jeziorem Wigry z przejazdem papieskim statkiem, sanktuarium Maryjne w Sejnach, Mikołajki, Olsztyn, Gietrzwałd i Warszawa. Szczegółowy program w gablotce przed kościołem. Zapisy i dodatkowe informacje w zakrystii.