III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu Parafia św. Jana Pawła II w Krzeszowicach

Dzisiaj III niedziela Adwentu – „Gaudete”, czyli „Radujcie się”. Wypada wspomnienie św. Damazego I, papieża. Przed naszym Kościołem Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Filipowskiej organizuje kiermasz szopek i ozdób świątecznych wykonanych  w ramach zajęć terapeutycznych. Wspomóżmy ich naszymi ofiarami.

Roraty odprawiamy w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Od soboty na Roratach Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W czwartek, po Mszy św. wieczornej w Kościele św. Marcina do godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę, 17. grudnia, od godz. 9.00 do 12.00 będziemy odwiedzać chorych, którzy nie wychodzą z domu. Prosimy tych chorych zgłaszać do piątku włącznie. Natomiast we wtorek 13.12. 0 godz. 11.00 w budynku dawnej szkoły na os. Żbik i w piątek o 15.00 w budynku OSP w Czatkowicach zostaną odprawione Msze św. i objazd chorych na tych osiedlach.

W Uroczystość Najświętszej Rodziny (wypada w Nowy Rok) o godz. 11.00

odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

Msza św. dziękczynna za I Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu „Margaretka” do Łagiewnik z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla pielgrzymów i ich rodzin zostanie odprawiona w niedzielę (18.12.) o godz. 10.00 w kościele św. Marcina.

W minionym tygodniu budowę i wykończenie naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Na Wzgórze, Słonecznej, Targowej, Widokowej, Wrzosowej (2) i Żbickiej. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Pan Kościelny i Organista jutro będą roznosić opłatki na ul. Żbickiej domy i bloki oraz Stopki i Krakowska lewa strona.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek –  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Wtorek        –  wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Środa          – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła