III Niedziela Wielkanocna

 W piątek o godz. 18.30 przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych w salce przy Kościele św. Marcina.

W przyszłą niedzielę będziemy się szczególnie pojdz za mna01modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Przybędzie do nas ks. Mateusz Hosaja z klerykami. Klerycy zapraszają młodzież do Domu Parafialnego przy Kościele św. Marcina w sobotę na godz. 19.00, a w niedzielę o godz. 15.00 w naszym kościele dadzą koncert piosenki religijnej.

14 kwietnia będą obchodzone ogólnopolskie uroczystości Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski w Poznaniu i Gnieźnie. W naszej parafii Jubileusz ten będziemy obchodzić 3 maja.

W minionym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Szarych Szeregów i Żbickiej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dziekan informuje iż ma wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Grecji i Włoch, śladami św. Pawła, św. Andrzeja i św. Marka w dniach 25.06 – 6.07. b.r. W programie: Filipi – Kavala – Athos – Saloniki – Weria – Meteory – Termopile – Delfy – Ateny – Korynt – Mykeny – Patras – Ancona – Loreto – Wenecja. Koszt: 2650 zł. Zgłoszenia u ks. dziekana. Szczegóły w gablotce.

Także jest pielgrzymka AGH do Rzymu do której można dołączyć, w dniach 2.06 – 11.06. b.r. W programie: Bolonia – Loreto – Manoppello – San Giovanni Rorotndo – Monte Sant’Angelo – Rzym – Watykan – Collevalenza – Cascia – Nursja – Peruggia – La Verna – Maria Saal. Zgłoszenia u ks. dziekana.

Z informacji wiemy, że w Grecji i w Italii pielgrzymuje się bezpiecznie i nie trzeba się obawiać żadnych zagrożeń.

●●●

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zaprasza na wystawę czterech wielkich obrazów (5m x 3m) prof. Czesława Dźwigaja p.t. „Continuum tetryptyk malarski”. Przedstawiają one temat narodzin, tajemnicę nieprawości, powrotu do Boga i tajemnicę zmartwychwstania. Bliższe informacje na afiszach.