III Niedziela Wielkiego Postu

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki  o 17.15.

Jutro wypada liturgiczne święto św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej.

W sobotę wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć tego dnia duchową adopcję. Polega ona na tym, że przyjmuje się w modlitewną opiekę jedno dziecko, któremu grozi śmierć w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie samemu Bogu. Modlitwą ogarniamy nie tylko poczęte dziecko, ale również jego rodziców, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali. Zobowiązanie do takiej modlitwy podejmowane jest przez konkretną osobę na dzie­więć miesięcy, a więc na czas przebywania dziecka w łonie matki od chwili poczęcia do urodzenia. Chętnych do podjęcia duchowej adopcji zapraszam na Triduum od środy 22.03 na godz. 18.00 na Mszę św. a w sobotę  w DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA dokonamy duchowej adopcji.

Dzisiaj nasz zespół charytatywny kwestuje przed kościołem na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.  Potraktujmy tę kwestę, jako jałmużnę postną.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernej zaprasza dzieci i rodziców na wiosenne warsztaty w dniu 24.03. od godziny 18.00.

W przyszłą niedzielę, 26 marca, o godz. 10.00 w Domu Parafialnym odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej. Pierwszy termin – godz. 10.00, drugi – 10.15. Zespół ten zaprasza chętnych do włączenia się w działalność charytatywną.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie naszej świątyni ofiarę złożyły rodziny z ul. Żbickiej(2) i Żwirki i Wigury. Serdeczne Bóg zapłać.