III Niedziela zwykła

Rozpoczynamy dzisiaj tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Wypada wspomnienie św. Wincentego, diakona i św. Wincentego Pallottiego, prezbitera.
Dziś po Mszy o godz. 11.00 wystąpi chór Cantate Anima z Tenczynka z koncertem kolęd. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Będzie można nabyć płytę nagraną przez chór w cenie 15 zł.

W najbliższą sobotę, 28. stycznia, przed Ogólnoświatowym Dniem Chorych, w kościele św. Marcina o godz. 9.30 odprawimy Mszę św. dla ludzi chorych i w podeszłym wieku z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszą św. od godz. 9.00 będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. zapraszamy chorych na kolędowanie w domu parafialnym. Prosimy umożliwić chorym i osobom w podeszłym wieku przybycie do kościoła św. Marcina.

W poniedziałek zakończyliśmy wizytę duszpasterską (kolędę). Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za życzliwe przyjęcie w swoich domach kapłanów z towarzyszącymi im ministrantami i za ofiary złożone przy tej okazji. Część ofiar jest przeznaczona na budowę kościoła, seminarium, bratnią pomoc, utrzymanie domów samotnej matki i na UPJPII.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Jasnej, Krawczyńskiego, Majowej, Na Skarpie, Powstańców Śląskich, Ślusarczyka, Wrzosowej, Żbickiej, Żołnierzy Września, Żwirki i Wigury. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek        – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Środa          – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła

Czwartek    – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Piątek         – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

Sobota        – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

 

Maltańska Służba Medyczna działająca przy parafii św. Marcina zaprasza na kurs Pierwszej Pomocy, organizowany w dniach 11 – 12 lutego b.r. Kurs obejmuje 16 godzin, koszt kursu – 50 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii w po Mszach św. do dnia 5 lutego 2017 r. Ponadto Maltańska Służba Medyczna zaprasza do włączenia się w wolontariat osoby chcące nieść pomoc zgodnie z duchem Zakonu Maltańskiego, także osoby z wykształceniem medycznym: lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych. Spotkania odbywają się w każdy 1 i 3 wtorek miesiąca o godzinie 18.00.

W dniach 7-9 lutego na parkingu przy ul. św. Floriana w Krzeszowicach będą bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat. Szczegóły na afiszu w gablotce.