III Niedziela Zwykła – 21.01.2018

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Od jutra będzie przywrócony porządek Mszy św. sprzed kolędy, czyli w tygodniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.

Parafia nasza wraz z całym naszym dekanatem jest zaproszona na Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i procesję światła – jutro, 22 stycznia o godz. 17.00 do Centrum św. Jana Pawła w Łagiewnikach. Będą podstawione przed kościołem św. Marcina 2 autobusy. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni zgłoszą się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 15.00.

W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie grupy charytatywnej.

W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską (kolędę). Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za życzliwe przyjęcie w swoich domach kapłanów z towarzyszącymi im ministrantami. Część ofiar składanych przez Was jest przeznaczona na budowę kościoła, seminarium, bratnią pomoc, misje, utrzymanie domów samotnej matki i na UPJPII.

Ksiądz Dziekan powiadamia, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji i do Italii – od. 18. maja b.r.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej (7), Targowej, Żbickiej (3). Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa             – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek        – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła

Piątek             – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa