III Niedziela Zwykła – 26.01.2020

 

Dzisiaj wypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W przyszłą niedzielę wypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest Dzień Życia Konsekrowanego. Do kościoła przynosimy do poświęcenia gromnice z okapnikami, by nie rozlewać wosku.

W przyszłą niedzielę, w domu parafialnym przy kościele św. Marcina o godz. 16.00 rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w maju. O godz. 16.30 zmianka różańcowa, a składka w tym dniu będzie przeznaczona na dokończenie budowy kościoła i plebanii.

W ubiegły wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską (kolędę). Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za życzliwe przyjęcie w swoich domach kapłanów z towarzyszącymi im ministrantami i za ofiary złożone przy tej okazji. Część ofiar jest przeznaczona na nasz kościół, kurię, seminarium, bratnią pomoc, utrzymanie domów samotnej matki i na UPJP2.

8 lutego zapraszamy na nasz parafialny dzień chorego. Od 9,00 będzie spowiedź o godz. 10.00 Msza św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych. A po mszy spotkanie przy kawie i herbacie w kaplicy bocznej.

W minionym tygodniu na budowę kościoła i plebanii złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej(9), Grunwaldzkiej(2), Słonecznej(2) i Żbickiej(2) . Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek          – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

Piątek            – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana