IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019

Jutro spowiedź w kościele św. Marcina od 8 do 18.00 z przerwami jak zawsze.
Bardzo dziękujemy za przyniesione w ramach adwentowej zbiórki żywności dary. Grupa charytatywna zebrała ponad 250 kg żywności i 72 sztuki środków czystości z czego zostały przygotowane paczki świąteczne dla 22 rodzin z naszej Parafii.

We wtorek wypada wigilia Bożego Narodzenia. Wspomnimy Adama i Ewę. Roraty o godz. 7.00.  Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Rodziny spotkają się przy wigilijnej wieczerzy. W imię Jezusa Chrystusa narodzonego w Betlejem pogłębimy więzi miłości wzajemnej w rodzinie i przebaczymy sobie wzajemnie urazy. Przeżyjmy ten wieczór w jak największym skupieniu, zachowując nasze piękne polskie tradycje. Kiedy na niebie ukaże się pierwsza gwiazda, zapalamy adwentową świecę, czytamy fragment Ewangelii o Bożym narodzeniu (najlepiej z ewangelii św. Łukasza rozdz. 2), a potem rodzina rozpoczyna wspólną modlitwę. Po modlitwie łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i zasiadamy do wieczerzy. Po wieczerzy śpiewamy kolędy i oczekujemy na Pasterkę.

O północy Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy. Kolekta z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W Uroczystość Najświętszej Rodziny (wypada w niedzielę 29 grudnia) o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz jubileusze i rocznice małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła i plebani złożyły ofiarę rodziny z ul. Szarych Szeregów i Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Ze względu na rozpoczynającą się wizytę duszpasterską msze św. po Bożym Narodzeniu będą odprawiane tylko o godz. 7.00 rano –  do końca stycznia.

Program wizyty duszpasterskiej:

Piątek 27.12.2019 g.9.00

          Os. Żbik     – od Siedlca  – Ks. Karol 

                              – od Krzeszowic (do Państwa Motyl)  – ks. Robert

Sobota 28.12.2019 g. 9.00

Os. Czatkowice Grn– Prawa str. (działkowa, Jaśminowa, Tęczowa, Różana, Polna, do rodz. Kielskich) – ks. Karol

Prawa str. (od rodz. Góreckich i koło remizy) – ks. Robert