IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018

Jutro wypada wigilia Bożego Narodzenia. Wspomnimy Adama i Ewę. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Rodziny spotkają się przy wigilijnej wieczerzy. W imię Jezusa Chrystusa narodzonego w Betlejem pogłębimy więzi miłości wzajemnej w rodzinie i przebaczymy sobie wzajemnie urazy. Przeżyjmy ten wieczór w jak największym skupieniu, zachowując nasze piękne polskie tradycje. Kiedy na niebie ukaże się pierwsza gwiazda, zapalamy adwentową świecę, czytamy fragment Ewangelii o Bożym narodzeniu (najlepiej z ewangelii św. Łukasza rozdz. 2), a potem rodzina rozpoczyna wspólną modlitwę. Po modlitwie łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i zasiadamy do wieczerzy. Po wieczerzy śpiewamy kolędy
i oczekujemy na Pasterkę.

O północy Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy. Kolekta z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W Uroczystość Najświętszej Rodziny (wypada w niedzielę 30. grudnia) o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

30 grudnia w Hali Kongresowej w Krakowie  odbędzie się koncert „Betlejem w Krakowie”; nasza parafia otrzymała 5 biletów w cenie 80 i 60 zł. Można je otrzymać w zakrystii.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej (2) i Na Wzgórze. Serdeczne Bóg zapłać.