IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017

    Dzisiaj wypada wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie. Rodziny spotkają się przy wigilijnej wieczerzy. W imię Jezusa Chrystusa narodzonego w Betlejem pogłębimy więzi miłości wzajemnej w rodzinie i przebaczymy sobie wzajemnie urazy. Przeżyjmy ten wieczór w jak największym skupieniu, zachowując nasze piękne polskie tradycje.

Kiedy na niebie ukaże się pierwsza gwiazda, zapalamy adwentową świecę, czytamy fragment Ewangelii o Bożym narodzeniu (najlepiej z ewangelii św. Łukasza rozdz. 2),
a potem rodzina rozpoczyna wspólną modlitwę. Po modlitwie łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i zasiadamy do wieczerzy. Po wieczerzy śpiewamy kolędy
i oczekujemy na Pasterkę.

Do pobrania propozycja modlitwy przy wigilijnym stole KLIKNIJ ABY POBRAĆ

O północy Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy. Kolekta z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W Uroczystość Najświętszej Rodziny (wypada w niedzielę 31. grudnia) o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Danka, Długa(3), Szarych Szeregów i Żbicka(2) . Składamy im serdeczne Bóg zapłać.