IV Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj w naszym kościele o godz. 11.00 Msza św. w rocznicę Pierwszej Komunii św., a o 12.00 Msza św. Odpustowa ku czci św. Stanisława BM u Księży Misjonarzy na Nowej Wsi. O godz. 16.00 rozpocznie się kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych w salce przy św. Marcinie, o 16.00 będzie zmianka różańcowa, a składka jest przeznaczona na budowę naszej świątyni.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

W poniedziałek wypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina.

W sobotę 13 maja przypada 100 rocznica objawień w Fatimie. W związku z tym, w tym roku każdego 13 miesiąca do października będziemy odprawiali nabożeństwa fatimskie. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Łukasz Piórkowski znany z telewizyjnego  „Ziarna”.  O godz. 17.15 rozpoczniemy różańcem następnie Msza św. z kazaniem fatimskim, następnie procesja po kościele, różaniec, adoracja Najświętszego sakramentu.  Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00 w kościele św. Marcina odbędzie się Pierwsza Komunia św. dzieci. Spowiedź dzieci i ich rodzin – w sobotę po nabożeństwie pokutnym
o godz. 15.30 w kościele św. Marcina.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski. Do udziału zaprasza nas ks. abp Marek Jędrychowski.

W minionym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyła ofiarę rodzina z ul. Na Błonie, Na Skarpie i Róża M.B. Szkaplerznej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Nasza parafia św. Jana Pawła organizuje 5-cio dniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk w dniach 27-31 lipca 2017 r. Na trasie pielgrzymki m.inn.: Góra św. Anny, Wrocław, Krzeszów, Wambierzyce i Igliczna. Szczegóły w gablotce parafialnej.

●●●

W piątek (12 maja), w święto patronalne Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach im. H. Sienkiewicza, o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. w kościele św. Marcina, w intencji uczniów, ich rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników tej szkoły. Zapraszamy rodziców dzieci.