IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020

Dzisiaj Msze św. jak zwykle w niedzielę. Zachęcamy do pozostania w domu szczególnie osoby starsze. Będziemy transmitować na żywo Gorzkie Żale o 16.00, i Mszę św. o godz. 17.00, na kanale YouTube. Szczegóły na fb i stronie internetowe , kliknij aby uczestniczyć w mszy na żywo https://youtu.be/xjo74KQgbtI

Baranki wielkanocne można nabywać w zakrystii po 6 zł. Baranki będzie także rozprowadzać Grupa Charytatywna której można zgłaszać chęć ich zakupienia. Dane kontaktowe znajdują się w gablocie parafialnej oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na dzieła miłosierdzia w parafii.

W trosce o zdrowie nas wszystkich, a zwłaszcza osób chorych i starszych Grupa Charytatywna naszej parafii organizuje akcję „CHLEB DLA SENIORA” w ramach której pomaga zrobić zakupy, wykupić leki, zrobić opłaty itd. Pomagamy we wszystkich czynnościach, które wymagają wyjścia z domu. Szczegółowe informacje można znaleźć w gablotce parafialnej i na naszych stronach internetowych.

W środę wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć tego dnia duchową adopcję. Polega ona na tym, że przyjmuje się w modlitewną opiekę jedno dziecko, któremu grozi śmierć w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie samemu Bogu. Modlitwą ogarniamy nie tylko poczęte dziecko, ale również jego rodziców, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali. Zobowiązanie do takiej modlitwy podejmowane jest przez konkretną osobę na dziewięć miesięcy, a więc na czas przebywania dziecka w łonie matki od chwili poczęcia do urodzenia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji w środę podczas Mszy św. wieczornej.