I Niedziela Adwentu – 03.12.2017

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Roraty w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami i młodzież. Nasz Parafialny Zespół Charytatywny rozprowadza przed kościołem caritasowskie świece wigilijne, które zapalimy na wigilijnym stole na znak solidarności z ubogimi. Cena świecy małej – 6 zł, a dużej – 12 zł. Można przy ich zakupie złożyć ofiarę na paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. O godz. 16.30 zmianka tajemnic różańcowych, a składka przeznaczona na budowę naszego kościoła.

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do uczczenia Matki Bożej w Jej tajemnicy Niepokalanego Poczęcia poprzez udział we Mszy św., które odprawimy o godz. 7.00 i 18.00. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej w kościele św. Marcina.

W Uroczystość Najświętszej Rodziny, 31. grudnia o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

W piątek 8.12. po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy charytatywnej. Zapraszamy osoby w każdym wieku chętne do zaangażowania się w pomoc drugiemu człowiekowi.

Również w piątek po Mszy św. wieczornej pouczenie przed chrzcielne w salce za zakrystią.

W niedzielę, 10.12 młodzież oazowa rozprowadzać będzie kartki i sianko na stół wigilijny.

W niedzielę, 10 grudnia o godz. 11.00. odprawimy mszę św. Za zmarłych pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.”

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej, zebrał w ubiegłą niedzielę na kweście przed kościołem na zapomogi dla najuboższych z naszej parafii 2339 zł. Kwestującym i ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

W grudniu chrzest dzieci planujemy w Boże Narodzenie.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Dąbrowskiego, Szarych Szeregów i Żbickiej . Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek     –  św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Środa                 – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Czwartek           – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Komisariat Policji w Krzeszowicach prosił nas o odczytanie następującego apelu:

Odblaski mogą uratować życie pieszych!

Noszenie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest zła widoczność i jest ciemno. Jeśli osoba jest słabo widoczna na drodze, łatwiej może zostać potrącona przez samochód. Mały element odblaskowy na plecaku czy ubraniu sprawia, że kierowca otrzymuje ostrzeżenie, że po drodze ktoś się porusza.

W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach apelujemy o włączenie się w akcję „Świeć przykładem” i noszenie odblasków. To naprawdę może uratować życie i zdrowie!