Niedziela Miłosierdzia Bożego – 08.04.2018

Dzisiaj, druga niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Odpust w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

O godz. 15.00 będzie odprawione nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

O godz. 15.30 zmianka różańcowa z przyjęciem nowych członków Róż oraz rozpoczęcie nowej Róży M.B. Fatimskiej.

O godz. 15.00 na cmentarzu będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana o łaskę miłosierdzia dla naszych zmarłych, szczególnie w intencji ks. Ładysława Orzechowskiego i ks. Juliana Bożka, których ciała w ubiegły piątek, przełożone do nowych trumien, zostały przeniesione do nowego grobowca w nowej części cmentarza, przeznaczonego na pochówek krzeszowickich księży.

Na poniedziałek, z 25 marca, została przeniesiona liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć w tym dniu duchową adopcję. Polega ona na tym, że przyjmuje się w modlitewną opiekę jedno dziecko, któremu grozi śmierć w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie samemu Bogu. Modlitwą ogarniamy nie tylko poczęte dziecko, ale również jego rodziców, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali. Zobowiązanie do takiej modlitwy podejmowane jest przez konkretną osobę na dziewięć miesięcy, a więc na czas przebywania dziecka w łonie matki od chwili poczęcia do urodzenia. Chętnych do podjęcia duchowej adopcji zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00.  

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Grunwaldzkiej(2) i  z Trzebini. Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika